Jak se zbavit bolesti břicha – Léky a tipy na bolest břicha

Pokud vás pravidelně bolí břicho, nejste sami. Podrážděný žaludek může být důsledkem nejrůznějších věcí od stresu a diet až po vážnější záležitosti, jako je syndrom dráždivého tračníku, celiakie nebo rakovina tlustého střeva.

I když neexistuje srovnání s péčí jednoho z našich certifikovaných gastroenterologů, mnoho bolestí žaludku lze snadno léčit doma. Pokud však máte přetrvávající problémy nebo bolesti nebo náhlý nástup závažných příznaků, lékařská léčba je vždy vaší nejlepší volbou.

8 přírodních léků na bolest břicha (žaludku)

Máta peprná

Mentol v listech máty peprné se po staletí používá jako přírodní prostředek proti bolesti při žaludečních potížích. Zkuste to vypít v čaji, žvýkat mátovou žvýkačku nebo cucat mátový bonbón.

Jablečný ocet

I když sama o sobě není lahodná, lze tuto hlavní potravinu užívat polévkovou lžící k neutralizaci podrážděného žaludku. Zkuste ho smíchat s hrnkem vody a lžičkou medu. Kyseliny uvnitř mohou pomoci snížit trávení škrobu a udržet bakterie ve střevech zdravé.

Zázvor

Zázvor se od starověku používá k léčbě bolestí žaludku a věda dokazuje, že skutečně může pomoci. Zázvor je přírodní protizánětlivý prostředek a lze jej konzumovat v různých formách – bonbóny, kapsle nebo jako čaj – ale čerstvý kořen zázvoru je nejlepší, když se chcete zbavit bolesti žaludku.

Heřmánkový čaj

Heřmánek, který je dlouho známý jako lék na ospalost, může také působit jako protizánětlivý prostředek, který může pomoci žaludečním svalům uvolnit se a snížit bolest způsobenou křečemi a křečemi. Zkuste to vsedě, než půjdete spát.

Pít vodu

V případě pochybností pijte tekutiny. V průběhu dne ztrácíme vodu pocením, dýcháním a trávením. Je důležité nahradit vodu, kterou ztrácíme, aby se zabránilo dehydrataci a aby  GI trakt fungoval hladce. Dehydratace může způsobit nadýmání v důsledku nerovnováhy elektrolytů a může zastavit trávení a způsobit zácpu. Podívejte se na těchto 5 kreativních způsobů, jak zvýšit příjem vody, kde najdete několik jednoduchých způsobů, jak zvýšit hladinu H2O.

Cvičení

Chůze, jízda na kole a jemná protahovací jóga s hlubokým dýcháním mohou být užitečné při řešení bolesti žaludku. Pro začátek zkuste jemně kroutit zády, zatímco sedíte na nohou, protože to může pomoci znovu překonat bolesti plynatosti.

Aplikujte teplo

Zkuste si na břicho dát nahřívací podložku nebo horký ručník. Teplo může pomoci uvolnit svaly a zmírnit křeče. Pomoci může také horká sprcha nebo koupel s epsomskou solí.

Vyzkoušejte dietu BRAT

Pokud bolest břicha přetrvává, zkuste se při dietě „BRAT“ držet základů – tedy banánů, rýže, jablečného pyré a toastu. Tyto potraviny mají nízký obsah vlákniny a vysoký obsah pojiva a žádné z nich neobsahují sůl ani koření, které mohou žaludek více zhoršit. Je to skvělý způsob, jak pomoci v boji proti nevolnosti a průjmu.

Kdy navštívit lékaře

Bolest žaludku není vždy známkou toho, že musíte jít k lékaři. Ale když to trvá déle než několik hodin a je to spojené s příznaky, jako je krev ve stolici, krvácení z konečníku, bledost, úbytek na váze, potíže s polykáním, žloutnutí očí nebo silná nevolnost nebo zvracení, pak je nejlepší nás navštívit co nejdříve. Přetrvávající žaludeční potíže mohou naznačovat vážnější problém.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho s ostatními :-)

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *